Hakkında

Uludağ Mimarlık Müşavirlik Türkiye’de ve yurtdışında mimarlık, mühendislik, planlama, fizibilite, danışmanlık, yapım müşavirliği ve yönetimi hizmetleri veren bir mimarlık, mühendislik ve müşavirlik şirketidir.

1987 yılında Orhan ULUDAĞ ve Zeynep ULUDAĞ tarafından kurulmuştur. Her iki kurucu ortak da ODTÜ Mimarlık Bölümü mezunudur. Başlangıçta şirketimiz farklı fonksiyonlardaki yapıların mimarlık, tasarım ve mühendislik proje hizmetlerini gerçekleştirmiştir. 1994 yılından itibaren çalışma alanını genişleten Uludağ Mimarlık Müşavirlik tüm mimarlık, mühendislik, müşavirlik, inşaat yönetimi, altyapı, ihale hazırlığı vb. konularda deneyimli kadrosu, değerli müşavirleri ve çözüm ortaklarıyla bu hizmetleri başarıyla sürdürmektedir.

Uludağ Mimarlık Müşavirlik geniş bilgi birikimi ve deneyimi ile işverenin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayan, çevreyle uyumlu, ekonomik çözümler içeren, yaşam-mekan kalitesini yükseltmeyi hedefleyen, dünya standartlarında, estetik projeler üretmeyi hedeflemektedir. Üstlenilen tüm projelerde mimarinin sanat ve felsefenin yanı sıra mühendislik bilimleriyle de geliştirdiği ilişkiler tasarımlara yansıtılırken, ekonomiden teknolojiye birçok çağdaş parametrenin tasarım ana kriterleri arasında değerlendirilmesine özen göstermiştir.

Ürün ve hizmet kalitesinin belirleyici ögeleri olan uzmanlık, deneyim, proje yönetimi, teknolojik alt yapı, mevzuat bilgisi ile Uludağ Mimarlık Müşavirlik kurmuş olduğu TS EN ISO 9001:2008 kalite yönetim standartları çerçevesinde, Yönetim Sistemi Stratejilerine uygun olarak Unicert bünyesi içinde kaliteli hizmet sunmayı ve bunun sürekliliğini sağlamayı taahhüt etmektedir. En ileri bilgisayar ve yazılım olanakları ve proje hizmeti için gerekli bulunan teknolojik ofis olanakları ile kesintisiz hizmet sağlanmaktadır. Firmanın merkezi Ankara’da olmakla birlikte İstanbul’daki ofisiyle de proje ve danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir.

Uludağ Mimarlığın referansları arasında pek çok ulusal ve uluslararası proje yer almaktadır. Bu projeler arasında metro ve hafif raylı sistemler, havaalanı tesisleri, hızlı tren istasyonları, spor tesisleri, endüstriyel tesisler, idari ve ticari yapılar, kültür ve kongre merkezleri, kütüphane, üniversite ve okul binaları, oteller, hastaneler, askeri tesisler, şehir parkları yer almaktadır.

ÜYELİKLER 
Ankara Ticaret Odası
TMMOB Mimarlar Odası
Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği
FIDIC (International Federation of Consulting Engineers)
EFCA (European Federation of Engineering Consultancy Association)
TOBB Teknik Müşavirlik Meclisi
Türk Serbest Mimarlar Derneği
Mimarlar Derneği 1927